eaecbac2 b26a 47ba bf0f 98e9d4e7c9c2Kontakt z kulturą – Zetka w teatrze!

Uczniowie naszej szkoły wybrali się w piątek 12 kwietnia  na spektakl teatralny ,,Tartuffe, czyli Świętoszek’’. Sztuka ta była wystawiana w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Przedstawienie zrobiło na nas bardzo duże wrażenie. Ciekawa, nowoczesna aranżacja (samochód, telewizor, stół bilardowy, stroje postaci), mimo że sztuka ma już ponad 350 lat, przybliża nam utwór Moliere’a i powoduje, że  wciąż pozostaje on aktualny. Komedia ta niezwykle trafnie wypunktowała fałszywą religijność i hipokryzję.

Świetną grę aktorów nagrodziliśmy brawami. Po spektaklu czekała na nas niespodzianka: krótkie spotkanie z  odtwórczynią roli Marianny – Mileną Jóźwiak, aktorką, która pochodzi z Krasnegostawu.

Warto było wybrać się do teatru!

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali Agnieszka Repeć i Jolanta Jóźwiak.